Ndërlidhjet

Iranianët festojnë marrëveshjen bërthamore

Banorët e Tehranit kanë dalur nëpër rrugët e qytetit pas agjërimit të ramazanit më 14 korrik, për të festuar marrëveshjen e shumëpritur bërthamore. Ekipi negociator i marrëveshjes bërthamore të Iranit dhe përfaqësues të fuqive botërore, kanë shpallur vendimin në Vjenë.

XS
SM
MD
LG