Ndërlidhjet

Kisha që kumbon si zile


Kisha që kumbon si zile
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Një nga vendet e krishtera të kohës mesjetare të Armenisë, fsheh një mrekulli akustike që tërheq pelegrinë nga i gjithë Kaukazi. Për ata që dinë se ku ta gjejnë, kjo kishë e gdhendur në shkëmbinjtë e manastirit Geghard, shpërblen këngëtarët me tinguj të jashtëzakonshëm. (Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG