Ndërlidhjet

Kobani - qyteti i fantazmave

Këtë vit, fotoreporterja çeke, Lenka Klicperova, ka vizituar qytetin e Sirisë, Kobani, i cili është shkatërruar nga lufta civile. Ajo ka gjetur njerëz që kanë qëndruar ose janë kthyer nga Turqia, të etur për të rindërtuar shtëpitë e tyre, por pa mbështetje dhe nën kërcënimin e militantëve të Shtetit Islamik.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG