Ndërlidhjet

Vuçiq e Steinmeier flasin edhe për Kosovën


Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar ministrin e Jashtëm gjerman, Frank-Walter Steinmeier, për të diskutuar përparimin e Serbisë drejt integrimit në BE. Takimi, në margjina të një samiti të OSBE-së në Beograd, është fokusuar edhe në normalizimin e marrëdhënieve të Serbisë me Kosovën. Të enjten, po ashtu në Beograd, ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka takuar homologët nga Shtetet e Bashkuara dhe Turqia, John Kerry dhe Mevlüt Çavuşoğlu, dhjetë ditë pasi Turqia ka rrëzuar një avion ushtarak të Rusisë, në kufi me Sirinë.

XS
SM
MD
LG