Ndërlidhjet

Ghani talibanëve: Angazhohuni për paqe!


Presidenti i Afganistanit, Ashraf Ghani, ka shënuar Festën e Bajramit me një fjalim nga pallati presidencial në Kabul. Ghani u ka bërë thirrje luftëtarëve talibanë dhe militantëve të tjerë që të angazhohen për paqe, duke thënë se “dyert e paqes janë të hapura”. Derisa ai ka mbajtur fjalimin, besimtarët janë lutur jashtë pallatit. Festa e Bajramit të Madh vjen pas muajit të shenjtë të Ramazanit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG