Ndërlidhjet

Përplasje të dhunshme në Kiev


Një mosmarrëveshje rreth ndërtimit të një kompleksi banesor që dyshohet se është pa leje, ka nxitur përleshje të dhunshme në kryeqytetin ukrainas. Gurë dhe fishekzjarre janë hedhur në ajër, përderisa banorët e zemëruar të qarkut Svyatoshyno të Kievit, janë përleshur me disa persona në afërsi të vendit të ndërtimit. Banorët kanë thënë se ndërtuesi ka marrë në mënyrë të paligjshme tokën afër shtëpive të tyre. Përleshjet nisën kur disa persona që protestojnë kundër-ndërtimeve thanë se makinat e tyre ishin djegur në një parking aty afër. Policia ukrainase ndërhyri, ndërkaq u dogjën disa goma.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG