Ndërlidhjet

Disa të plagosur nga sulmi vetëvrasës në Afganistan


Një sulm vetëvrasës ka shkatërruar disa dyqane dhe një xhami sunite në provincën Nangarhar të Afganistanit. Njëzetedy njerëz janë raportuar të plagosur – së paku gjashtë prej tyre policë. Zyrtarët afganë kanë thënë se sulmuesi, me sa duket, ka bërë pëprjekje të hyjë në një kompleks të policisë, por pajisja e tij ka shpërthyer përpara se të arrinte portat. Forcat talibane janë mjaft aktive në këtë zonë.

XS
SM
MD
LG