Ndërlidhjet

Vriten dy sulmues talibanë


Dy sulmues talibanë janë qëlluar për vdekje, pas një beteje prej 4 orësh në Kandahar të Afganistanit. Sulmuesit hapën zjarr ndaj një postblloku të policisë. Sulmi pasoi një këmbim zjarri prej katër orësh ndërmjet sulmuesve dhe policisë. Një grup lokal Taliban tha se vrasësit kanë vrarë disa policë, por zyrtarët hodhën poshtë këto pohime, duke nënvizuar se vetëm dy pjesëtarë policie janë plagosur, dhe nuk është vrarë asnjë prej tyre.

XS
SM
MD
LG