Ndërlidhjet

Protesta në mbrojtje të Savchenkos


Qytetarë të Ukrainës kanë mbështetur të mërkurën përmes protestave piloten e tyre, Nadia Savchenko, gjykimi ndaj së cilës është në përfundim e sipër në Rusi. Në konzullatën ruse në qytetin Lviv, një protestues arriti ta marrë flamurin rus dhe t’ia vë flakën.

XS
SM
MD
LG