Ndërlidhjet

Hahn mbajti fjalim në Kuvendin e Serbisë


Komisioneri për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, sot ka mbajtur fjalim në Kuvendin e Serbisë, para se të fillojnë negociatat për anëtarësim të Serbisë në Bashkimin Evropian, javën e ardhshme. Zoti Hahn tha se hapja e bisedimeve nënkupton se anëtarësimi në BE është bërë qëllim i arritshëm për vendet që dolën nga ish-Jugosllavia. Më 14 dhjetor, ekipet negociatore të Bashkimit Evropian dhe Serbisë i fillojnë bisedimet për rregullimin financiar dhe për normalizimin e rporteve me Kosovën.

XS
SM
MD
LG