Ndërlidhjet

Serbi: Gazetarët kërkuan shkarkimin e ministrit të Mbrojtjes


Qindra gazetarë kanë protestuar të hënën në mbrëmje në gjithë Serbinë duke kërkuar që kryeministri, Aleksandar Vuçiq, ta mbajë premtimin e tij dhe ta shkarkojë ministrin e mbrojtjes, Bratisllav Gashiq, i cili ka bërë komente seksiste për një gazetare. Para dy javësh, Vuçiq tha se po e shkarkonte Gashiqin, por megjithatë Gashiq ka mbetur në zyrën e tij.

XS
SM
MD
LG