Ndërlidhjet

Përleshje në Kiev


Në Kiev të Ukrainës ka pasur përleshje si pasojë e një marshimi kundërthënës. Marshi përfshinte mijëra besimtarë që kanë lidhje me Kishën Ortodokse ruse, të cilët thonë se luten për paqe dhe prosperitet në Ukrainë. Ata janë përballur me protestues, shumica e të cilëve besojnë që marshi është organizuar nga Kremlini për të nxitur trazira në Ukrainë. Derisa forcat e sigurisë së Ukrainës janë munduar të mbajnë të dy grupet e ndara, në drejtim të marshuesve janë hedhur vezë, hudhra dhe gjëra të tjera. Marshuesit pritet të arrijnë në qendër të Kievit më 27 korrik.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG