Ndërlidhjet

Bombë në Mardan të Pakistanit


Një bombë nga militantët talibanë është hedhur sot pranë një ndërtese qeveritare në qytetin Mardan të Pakistanit. Policia ka thënë se si rezultat i shpërthimit janë vrarë së paku 21 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë. Sulmi ka ndodhur në kohë kur qytetarët po pajiseshin me karta identiteti në Autoritetin Ndërkombëtar të të Dhënave dhe të Regjistrimit.

XS
SM
MD
LG