Ndërlidhjet

Dushanbe: Samit për nxitjen e bashkëpunimit ekonomik


Kryeministri i Rusisë, Dmitry Medvedev, ishte ndër shefat e shteteve dhe të qeverive të vendeve të të ashtuquajturit Komonvelt të Shteteve të Pavarura, që u tubuan në Dushanbe të Taxhikistanit, për ta mbajtur një takim. Kjo organizatë përbëhet nga ish-republikat sovjetike. Presidenti i Taxhikistanit, Emomali Rahmon, ishte mikpritës i samitit, që synon nxitjen e bashkëpunimit ekonomik.

XS
SM
MD
LG