Ndërlidhjet

Afganët kërkojnë më shumë mbrojtje nga qeveria


Afganët kërkojnë më shumë mbrojtje nga qeveria
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Në Kabul të Afganistanit, protestuesit kanë dënuar vrasjen e shtatë pengjeve të pakicës Hazara në juglindje të provincës Zabul. Pengjeve u janë prerë kokat. Luftëtarët besnikë të grupit Shteti Islamik janë fajësuar për vrasjet. Në mesin e viktimave kanë qenë dy gra dhe një fëmijë. Trupat e tyre pa koka janë gjetur më 6 nëntor. Protestuesit kanë akuzuar qeverinë afgane se nuk bën sa duhet për të mbrojtur popullatën civile.

XS
SM
MD
LG