Ndërlidhjet

Moldavi: Mijëra vetë demonstrojnë kundër qeverisë


Mijëra protestues kanë dalur në rrugët e kryeqytetit Kishinev në Moldavi, duke kërkuar dorëheqjen e liderëve politikë të këtij vendi dhe zgjedhje të reja. Kjo ishte protesta e fundit prej një vargu të demonstratave të mbajtura prej muajit shtator. Moldavia është në një gjendje të trazirave politike prej se janë zhdukur afro një miliard dollarë nga tri banka në vitin 2014.

XS
SM
MD
LG