Ndërlidhjet

Stoltenberg në Beograd


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, është pritur nga Garda e Nderit në Beograd, ku ka takuar kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiq. Stoltenberg ka njoftuar se Aleanca Veri-atlantike ka hequr kufizimet në hapësirën ajrore të Serbisë, të vendosura 16 vjet më parë. Ai ka thënë se kjo është pjesë e “një fillim të ri" në marrëdhëniet mes NATO-s dhe Serbisë. Stoltenberg gjithashtu ka përgëzuar Serbinë për përpjekjet për të normalizuar marrëdhëniet me Kosovën, duke thënë se '' dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara'.'

XS
SM
MD
LG