Ndërlidhjet

Serbia rinis fluturimet drejt SHBA-së


Një avion i kompanisë ajrore të Serbisë “Air Serbia” është nisur mëngjesin e së enjtes nga Beogradi për në Nju Jork. Fluturimi vjen pas një ndërprerjeje 24-vjeçare, e cila ka nisur gjatë konflikteve në Ballkan. Lidhja direkte “do të nxisë rritjen tonë ekonomike dhe do ta sjellë vendin tonë më pranë Shteteve të Bashkuara dhe popullit amerikan”, ka thënë kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Shërbimi do të realizohet pesë herë në javë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG