Ndërlidhjet

Kabul: Mbahet takimi katërpalësh për paqe


Bisedimet katërpalëshe, që synojnë arritjen e paqes me talibanët në Afganistan, kanë filluar të hënën në Pallatin Presidencial në kryeqytetin Kabul. Pos ministrave të jashtëm të Afganistanit dhe Pakistanit, në këto bisedime po marrin pjesë edhe diplomatët dhe zyrtarët ushtarakë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina.

XS
SM
MD
LG