Ndërlidhjet

Astana: Nënshkruhet marrëveshja mes BE-së dhe Kazakistanit


Ministrat e Jashtëm nga pesë shtetet post-sovjetike të Azisë Qendrore janë takuar sot në Astana të Kazakistanit me Përfaqësuen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Me këtë rast është nënshkruar Marrëveshja e Bashkëpunimit dhe Partneritetit në mes të BE-së dhe Kazakistanit. Bisedimet e ministrave u fokusuan në çështjet e sigurisë, luftën kundër terrorizmit e radikalizmit si dhe zhvillimet në Afganistan.

XS
SM
MD
LG