Ndërlidhjet

Sulm vetvrasës në Kabul


Forcat afgane të sigurisë kanë nxituar që të arrijnë në vendin e ngjarjes pas një shpërthimi vetvrasës që ka ngjarë në afërsi të Aeroportit të Kabulit. Së paku një civl u vra në sulm dhe disa të tjerë janë plagosur. Një zëdhënësi i talilbanëve e ka marrë përgjegjësinë për sulmin duke thënë se i kanë në shënjestër forcat e huaja që veprojnë në bazën ushtarake në Afganistan.

XS
SM
MD
LG