Ndërlidhjet

Përgatitjet për 70-vjetorin e pavarësisë së Pakistanit


Mbi 200 studentë universitar janë nisur me trena më 11 gusht nga Peshauari deri në qytetin jugperëndimor të Kuetas, ku do të shënohet 70 vjetori i pavarësisë së Pakistanit. “Karavani i solidaritetit” financohet nga ushtria pakistaneze dhe Komisioni i Arsimit të Lartë. Studentët nga të gjitha zonat e këtij shteti po shfrytëzojnë këta trena të veçantë për në qytetin Kueta, për Festën e 14 Gushtit, që shënon edhe fundin e pushtimit britanik të Pakistanit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG