Ndërlidhjet

Vazhdon pastrimi i zonave të pëmbytura në Maqedoni


Banorët e kryeqytetit të Maqedonisë, Shkupit, e kanë hequr baltën nga shtëpitë e tyre, derisa pastrimet e zonave të goditura nga vërshimet e fundit po vazhdojnë edhe pas 12 ditësh. Vullnetarët dhe ushtarët kanë punuar së bashku që të pastrojnë rrugët që kanë mbetur të pakalueshme. 22 persona janë vrarë gjatë këtyre vërshimeve që e goditën disa zona të kryeqytetit, Shkup, dhe fshatrave përreth më 6 gusht. Vërshimet i kanë dëmtuar rëndë edhe shtëpitë dhe infrastrukturën.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG