Ndërlidhjet

Llava e pamëshirshme e Havajeve

Rreth 2,500 banorë të Havajeve janë zhvendosur nga shtëpitë e tyre prej shpërthimit të vullkanit Kilauea, katër javë më parë. Sipas administratorit të mbrojtjes civile, Talmadge Magno, të paktën 128 struktura në ishull tashmë janë lënë të pabanueshme dhe 75 shtëpi janë shkatërruar nga rrjedhat e llavës.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG