Ndërlidhjet

Putini nisi luftën në Ukrainë


Lideri i opozitës ruse, Aleksei Navalny, kritikon ashpër presidentin rus, Vladimir Putin, dhe rolin e tij në luftën në Ukrainë. Duke folur në një intervistë për Radion Evropa e Lirë dhe Zërin e Amerikës, Navalny akzuon Putinin për nisjen e konfliktit, me qëllim mbetjen në pushtet.

XS
SM
MD
LG