Ndërlidhjet

"Ne jemi gjallë": Fotografet adoleshente kapin luftën e Ukrainës

"Ne jemi gjallë", një ekspozitë fotografish nga vajzat adoleshente që jetojnë në vijën e frontit të luftës në Ukrainën lindore, u hap në Kiev, më 29 korrik. Fotografet, moshat 14-16 vjeç, jetonin në qytetin Maryinkës, që ishte skenën e luftimeve ndërmjet forcave qeveritare të Ukrainës dhe separatistëve të mbështetur nga Rusia. Kreu i qendrës së mediave të të rinjve që organizoi ekspozitën, Oleh Tkachenko, tha se projekti ishte menduar si një formë e vetë-shprehjes për të rinjtë që përballeshin me efektet e luftës.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG