Ndërlidhjet

Pelegrinët hebrenj kalojnë natën në tokën e askujt mes Bjellorusisë dhe Ukrainës


Pelegrinët hebrenj kalojnë natën në tokën e askujt mes Bjellorusisë dhe Ukrainës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Qindra hebrenj hasidikë, të cilët ishin nisur në pelegrinazh në Ukrainë përmes Bjellorusisë, pavarësisht kufizimeve për koronavirus, janë bllokuar në zonën kufitare, Novaya Huta, më 15 shtator. Rojet kufitare të Bjellorusisë i kanë lënë ata të vazhdojnë rrugën, mirëpo zyrtarët ukrainas i kanë kthyer mbrapsht.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG