Ndërlidhjet

Mbijetesa nga mbledhja e plastikës dhe metalit


Mbijetesa nga mbledhja e plastikës dhe metalit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Të përballur me diskriminim, shumë pjesëtarë të komunitetit rom në Kosovë, mbijetesën e sigurojnë duke shitur materiale të plastikës dhe metalit për kompanitë ricikluese. Kjo punë paguhet pak dhe konsiderohet e rrezikshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG