Ndërlidhjet

Rusia shënon me paradë fitoren ndaj Gjermanisë naziste


Rusia shënon me paradë fitoren ndaj Gjermanisë naziste
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Presidenti rus, Vladimir Putin ka shikuar paradën e 9 majit, e cila organizohet për shënimin e rënies së fashizmit në Luftën e Dytë Botërore. Mijëra trupa kanë marshuar derisa janë parë edhe armë të rënda siç është raketa Iskander në Sheshin e Kuq në Moskë. Pjesë e kësaj ceremonie kanë qenë edhe kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG