Ndërlidhjet

Tregu "patriotik" në Rusi

Në gusht të vitit 2014, Rusia njoftoi për ndalimin e importit të artikujve ushqimor nga jashtë, për të ndëshkuar Perëndimin për sanksionet e vendosura në raport me Ukrainën. Që prej atëherë, shteti rus është në betejë për të mbushur raftet e zbrazura të dyqaneve me prodhime alternative vendore, për të zëvendësuar jogurtin finlandez, djathin holandez dhe mozzarellan italiane. Sergei Chernov, gazetar dhe fotograf nga Shën Peterburgu, sjell këto pamje të dyqaneve në Rusi.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG