Ndërlidhjet

Princi Charles arrin në Beograd


Princi britanik, Charles dhe gruaja e tij Camilla kanë arritur sot në Beograd, në kuadër të turneut të tyre gjashtë ditor në shtetet e Ballkanit. Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe zyrtarë të tjerë e kanë pritur çiftin në aeroportin e kryeqytetit serb. Më vonë, ata janë takuar me presidentin serb, Tomisllav Nikolliq, i cili e shoqëroi princin për të hedhur kurora lulesh në një memorial të Luftës së Dytë Botërore. Vizita dy-ditore në Serbi vjen pas ndalesës së parë në Kroaci, më 14 dhe 15 mars. Çifti mbretëror do ta vizitojë gjithashtu edhe Malin e Zi dhe Kosovën, më 18, respektivisht më 19 mars.

XS
SM
MD
LG