Ndërlidhjet

Shpërthim në Kiev, dy të vdekur


Policia doli në vendin e ngjarjes, pasi një shpërthim vrau dy persona dhe plagosu dhjetëra të tjerë, përfshirë edhe një anëtarë të Parlamentit. Shpërthimi më 25 tetor, ndodhi në kohën kur ligjvënësi Ihor Moisychuk nga Partia Radikale dhe disa persona të tjerë po largoheshin nga ambientet e televizionit. Autoritetet kanë thënë se bomba ishte vendosur në një motoçikletë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG