Ndërlidhjet

Bëni muzikë, jo luftë: Skulptori serb i shndërron armët në instrumente


Bëni muzikë, jo luftë: Skulptori serb i shndërron armët në instrumente
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Skulptori serb, Nikola Macura, i ka shndërruar armët dhe pajisjet tjera ushtarake, në instrumente muzikore. Ai ka përdorur granata dore, kallashnikovë dhe helmeta, si pjesë të një instalacioni të ri zanor të quajtur ‘Nga zhurma në tingull’. (Përgatitën: Taulant Qenaj dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG