Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Paddock, terrorist apo “ujk i vetmuar”?


Paddock, terrorist apo “ujk i vetmuar”?
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Stephen Paddock, 64 vjeç, në fillim të kësaj jave, vrau 59 persona dhe plagosi qindra të tjerë në Las Vegas. Pas sulmit, nëpër rrjetet sociale disa profile, që mendohet se janë të afërta me grupin militant Shteti Islamik, publikuan një lajm, duke pretenduar se sulmuesi, ishte konvertuar në mysliman para disa muajsh.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG