Ndërlidhjet

Suxhuku, qeni që ndihmon fëmijët


Suxhuku, qeni që ndihmon fëmijët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Kupata, një qen endacak emri i të cilit do të thotë “suxhuk” në gjuhën gjeorgjiane, i shoqëron fëmijët derisa ata kalojnë rrugën dhe leh në mënyrë që t’i ndalë veturat. Sjellja e tij e kujdesshme e ka bërë atë të famshëm në Batumi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG