Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Iran: Vazhdojnë kërkimet për viktimat pas tërmetit të fuqishëm


Iran: Vazhdojnë kërkimet për viktimat pas tërmetit të fuqishëm
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Punëtorët e shpëtimit në perëndim të Iranit kanë vazhduar kërkimet për personat e ngujuar nën rënojat e ndërtesave, pas tërmetit të fuqishëm që goditi në kufi në mes të Iranit dhe Irakut më 14 nëntor. Nga kërkimet në qyteti Sarpol-e Zabah janë gjetur viktima, duke çuar kështu numrin e personave të vdekur në mbi 430. Tërmeti 7.3 shkallësh të Rihterit, ka goditur më fuqishëm provincën perëndimore Kermanshah të Iranit. (Video: AP)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG