Ndërlidhjet

Trashëgimia e Martin Luther Kingut jeton edhe 50 vjet pas vdekjes


Trashëgimia e Martin Luther Kingut jeton edhe 50 vjet pas vdekjes
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Më 4 prill, 1968, udhëheqësi i të drejtave civile, Martin Luther King Jr, është vrarë në Memfis të Shteteve të Bashkuara. Ai ishte udhëheqësi kryesor i luftës për barazi për amerikanët me ngjyrë dhe një mbështetës i patrembur i protestës së padhunshme përballë shtypjes. (Përgatiti: Valona Tela; Video: AP)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG