Ndërlidhjet

Koleksionet e çmushme të Viktor Yanukovychit

Muzeu Kombëtar i Artit të Ukrainës ka organizuar një ekspozitë të artit, me ikona fetare dhe objekte dekorative nga Mezhyhirya, vendbanimin ekstravagant private i ish-presidentit Viktor Yanukovych. Kuratorët thonë se ky koleksion ka vlerë më të madhe se 50 milionë dollarë.

XS
SM
MD
LG