Ndërlidhjet

Ukrainasit e lindjes, evakuohen me pikëllim e lotë

Provinca lindore Debalsteve, ka qenë e rrethuar, pasi që forcat militare kanë pasur sulme me separatistët pro-rus. Civilët po strehohen në bodrume pas sulmeve me predha. Me shpresën për armë-pushim, banorët po largohen nga vendi me ndihmën e vullnetarëve dhe forcave militare.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG