Ndërlidhjet

Vajzat përdorin biçikletat për të drejtat e tyre në Pakistan


Vajzat përdorin biçikletat për të drejtat e tyre në Pakistan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

Në Karaçi të Pakistanit, vajzat shumë rrallë shihen duke përdorur biçikletën, por kur e bëjnë një gjë të tilëe ato ofendohen nga të tjerët. Një organizatë joqeveritare ka marrë iniciativë që të ndalojë këtë normë dhe të ndihmojë vajzat të zbaviten, të kenë lirinë e tyre si dhe vetëbesimin nga vozitja e biçikletës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG