Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm
Video

Vazhdojnë stërvitjet ushtarake në Ukrainë


Vazhdojnë stërvitjet ushtarake në Ukrainë
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Stërvitjet ushtarake të udhëhequra nga SHBA-ja kanë vazhduar në qytetin Yavoriv në perëndim të Ukrainës. Më shumë se 1,800 trupa nga 14 shtete po marrin pjesë në ushtrimet “Rapid Trident”, të cilat mbahen çdo vit që nga viti 1996. Këto stërvitje do të zgjasin deri më 23 shtator. Ato janë të dizajnuara të testojnë dhe të ndërtojnë ndërveprimin e Ukrainës me aleatët e NATO-s dhe partnerët. (Video: Ushtria e SHBA-së)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG