Ndërlidhjet

Fotografitë fituese të çmimit “World Press Photo Award”

“World Press Photo Award”, ka përzgjedhur fotografitë më të mira . Çmimin kryesor e ka fituar Burhan Ozbilici i Associated Press, për fotografinë e vrasjes së ambasadorit rus në Turqi.
Trego më shumë

Mevlut Mert Altintas duke bërtitur pasi ka qëlluar me armë zjarri ambasadorin rus në Turqi, Andrei Karlov. Fotoreporteri Ozbilici ka fotografuar Altintasin para dhe pasi ka shtënë mbi ambasadorin Karlov, i cili ishte duke mbajtur një fjalim në një galeri arti.  
1

Mevlut Mert Altintas duke bërtitur pasi ka qëlluar me armë zjarri ambasadorin rus në Turqi, Andrei Karlov. Fotoreporteri Ozbilici ka fotografuar Altintasin para dhe pasi ka shtënë mbi ambasadorin Karlov, i cili ishte duke mbajtur një fjalim në një galeri arti.
 

Burrat sirianë duke mbajtur në duar foshnje, teksa kalojnë përmes gërmadhave të ndërtesave të shkatërruara nga bombardimet e 11 shtatorit të vitit 2016, në lagjen al-Salihin të Alepos.
2

Burrat sirianë duke mbajtur në duar foshnje, teksa kalojnë përmes gërmadhave të ndërtesave të shkatërruara nga bombardimet e 11 shtatorit të vitit 2016, në lagjen al-Salihin të Alepos.

Migrantët nga Eritrea në një anije druri, e cila ka bartur rreth 540 migrantë, shumica prej të cilëve nga Eritrea.
3

Migrantët nga Eritrea në një anije druri, e cila ka bartur rreth 540 migrantë, shumica prej të cilëve nga Eritrea.

Fëmijët presin teksa forcat speciale irakiane, bastisin disa shtëpi në distriktin Gogjali të Mosulit, duke kërkuar militantë të Shtetit Islamik.
4

Fëmijët presin teksa forcat speciale irakiane, bastisin disa shtëpi në distriktin Gogjali të Mosulit, duke kërkuar militantë të Shtetit Islamik.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG