Ndërlidhjet

A do të kthehet nata e zgjedhjeve në javë apo muaj të zgjedhjeve?


A do të kthehet nata e zgjedhjeve në javë apo muaj të zgjedhjeve?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Derisa dhjetëra miliona amerikanë kanë shfrytëzuar mundësinë e votimit përmes postës në Shtetet e Bashkuara, rezultati mund të mos jetë i qartë më 3 nëntor. Ditët dhe javët mund të përcillen me ankesa ligjore, rinumërim dhe pretendime për mashtrim. Shihni si mund të zhvillohet ky proces. (Përgatitën: Arben Hoti, Krenare Cubolli)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG