E dielë, tetor 26, 2014 Kosova 05:22
 • Foto arkivi - Punëtorë të ndërtimtarisë duke ngritur një tendë gjigante në Prishtinë.

  Heshtja karshi rrezikut dhe diskriminimit në punë

  Për shkak të shkallës së lartë të papunësisë, qytetarët në Kosovë pranojnë të punojnë me një pagë të vogël dhe pa masa mbrojtëse. Puna në sektorin privat, disave u ka kushtuar edhe me jetë.

 • Ilustrim

  Kreditë e këqija nga ngërçi politik

  Si pasojë e ngërçit politik, disa biznese në Kosovë kanë pezulluar aktivitetin e tyre investues. Kjo, sipas përfaqësuesve të biznesit, mund të ndikojë në rritjen e kredive joperformuese, apo, siç njihen ndryshe, kredi të këqija.

 • Kiev

  Fundi i ndarjes “portokalltë-blu” në Ukrainë

  Në prag të zgjedhjeve të së dielës në Ukrainë, konsensusi pro-evropian duket se po merr formë. Madje, edhe ukrainasit rusishtfolës janë duke shikuar me mosbesim kah Rusia e Vladimir Putinit.


Rekord i ri i hedhjes nga stratosfera


Video lajme
Your JavaScript is turned off or you have an old version of Adobe's Flash Player. Get the latest Flash player.
Lajmet nga REL / 24 tetori
|| 0:00:00
...
 
🔇
X
24.10.2014
Anëtarë të partisë fetare të Afganistant, protestuan kundër sulmit vrasës që iu bë liderit të tyre. Në Shkup, një kafiteri është sulmuar, derisa po festohej dy vjetori i hapjes së qendrës në qytet për komunitetin LGBT. Shikoni edhe lajme të tjera nga Radio Evropa e Lirë...
Video

Video Lajmet nga REL / 24 tetor

Anëtarë të partisë fetare të Afganistant, protestuan kundër sulmit vrasës që iu bë liderit të tyre. Në Shkup, një kafiteri është sulmuar, derisa po festohej dy vjetori i hapjes së qendrës në qytet për komunitetin LGBT. Shikoni edhe lajme të tjera nga Radio Evropa e Lirë...
Video

Video Lajmet nga REL / 23 tetor

Tetë anëtarë shiit, janë vrarë nga disa persona të armatosur në Pakistan. Dhjetëra familje janë larguar nga shtëpitë e tyre në Tirah, pasi që forcat qeveritare filluan një operacion kundër grupeve militante në atë pjesë. Shikoni lajme edhe nga Armenia dhe Kazakistani.
Video

Video Lajmet nga REL / 22 tetor

Në Pakistan,u bë thirrje për ndërprerje të protestave; një portal i famshëm i lajmeve në Taxhikistan u bllokua dhe në Rusi u protestua për një ndërtim të lartë...
Video

Video Lajmet nga REL / 21 tetor

Në Kabul, 4 ushtarë afganë u vranë nga një shpërthim. Në Volgograd të Rusisë u shënua përvjetori i një sulmi që vrau 7 civilë. Gjithashtu, lajme nga Gjerogjia, Kirgizia dhe Pakistani...
Video

Video Lajmet nga REL / 17 tetor

Përmbledhje e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 17 tetor.
Video

Video Lajmet nga REL / 16 tetor

Përmbledhje e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 16 tetor.
Video

Video Lajmet nga REL / 15 tetor

Në Prishtinë qindra nxënës dolën në mbështetje të ekipit të Shqipërisë pas ndërprerjes së ndeshjes në futboll me Serbinë, në Beograd, kur tifozët hynë në fushë dhe sulmuan lojtarët shqiptarë. Presidenti afgan, Ashraf Ghani kërkoi nga talibanët t’i ndërpresin luftimet dhe t'i bashkohen paqes...
Video

Video Lajmet nga REL / 14 tetor

Përmbledhje e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 14 tetor.
Video

Video Lajmet nga REL / 13 tetor

Përmbledhje e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 13 tetor.
Video

Video Lajmet nga REL / 10 tetor

Përmbledhje e lajmeve nga shërbimet e Radios Evropa e Lirë nëpër botë e datës 10 tetor.

Rubrikat


Multimedia

Video Kerry: Berlini i ndarë më ka emocionuar si fëmijë

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, tha në Berlin se përvojat nga fëmijëria për jetën gjatë Luftës e Ftohtë "e kanë emocionuar veçanërisht", pas një vizite te mbetjet e Murit të Berlinit, më 22 tetor. Vizita e Kerryt erdhi disa javë para shënimeve për 25-vjetorin e rënies së Murit të Berlinit. (Reuters)

Video Sulm në Afganistan, 4 ushtarë të vrarë

Së paku katër ushtarë afganë janë vrarë nga një sulm bombë që ka shpërthyer në rrugë, afër një autobusi me ushtarë brenda. Gjenerali Mohammad Zahir Azimi, zëdhënës i Ministrisë të Mbrojtjes në Afganistan, ka thënë se shpërthimi ka ndodhur sot, ndërsa trupat ishin duke udhëtuar për në ministri, në Kabul.


Çka mendojnë qytetarët?

Komenti i fundit

Anonim: Nje organizat Raciste me nje lider te mjere i cili na flet per ...

Shqipëria e cilëson të padrejtë vendimin e UEFA-s

Komenti i fundit

Skenderbeu: Kjo eshte UEFA dhe vendimet e saj raciste.

Partitë e ngërçit

Komenti i fundit

Beqa: Vetem "pranvera kosovare" eshte menyra e vetme per te dalur nga kriza!

Anketë

Arkiva

Merrni Pjesë...

Klikoni këtu për të shkarkuar informacionet që doni t'i ndani me ne!