Ndërlidhjet

Policia në provincën Khiber të Pakistanit ka bërë të ditur për të paktën 15 njerëz të vrarë dhe dhejtëra të plagosur nga shpërthimi i një bombe.

Sulmi ka ndodhur pranë një xhamie të mbushur me njerëz dhe shumë nga viktimat kanë qenë besimtarë që kanë falur xhumanë.

Khiberi njihet për dhunë të vazhdueshme sektare midis myslimanëve sunitë dhe shiitë.
XS
SM
MD
LG