Ndërlidhjet

Sulmohet baza e OKB-së në Sudanin Jugor


Ushtarë të Sudanin Jugor - foto ilustruese

Ushtarë të Sudanin Jugor - foto ilustruese

Një turmë e civilëve të armatosur ka sulmuar një bazë të Kombeve të Bashkuara në Sudanin Jugor, e cila strehon rreth 5,000 civilë.

OKB thotë se së paku 20 njerëz janë vrarë dhe 60 të tjerë janë plasgur nga sulmi në bazën Bor në veri të shtetit Jonglei, ku janë të pozicionar paqeruajtësit indianë dhe jugkoreanë.

Numri i të vdekurve pritet të rritet.
XS
SM
MD
LG