Ndërlidhjet

Një ushtar dhe një grua izraelite janë vrarë nga palestinezët me thikë.

Ushtari është vrarë në një stacion treni në Tel Aviv, ndërsa i dyshuari është arrestuar nga policia. Ai është identifikuar si banor i Bregut Perëndimor, i cili ka qenë ilegalisht në Izrael.

Disa orë më vonë, një grua 26 vjeçe është therur po ashtu për vdekje në Bregun Perëndimor.

Sulmuesi është vrarë nga një roje e sigurisë.

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, është zotuar se do të çrrënjoësë terrorin.

XS
SM
MD
LG