Ndërlidhjet

Papa Françesku ka arritur në Filipine, për një vizitë pesëditore.

Ai do të mbajë një meshë të hapur në kryeqytetin Manila, të dielën, për 80 milionë katolikët e vendit.

Angazhimet e tjera përfshijnë vizitën në Takloban, ku do të takojë të mbijetuarit e tajfunit shkatërrues të nëntorit 2013.

Dhjetëra mijëra ushtarë dhe policë janë mobiluzuar për të ofruar siguri.

Françesku, papa i katërt që viziton Filipinet, ka arritur atje pas qëndrimit në Shri Lankë.

XS
SM
MD
LG