Ndërlidhjet

Përfundon rrethimi në Kabul, 5 të vrarë


Afganistan

Afganistan

Persona të armatosur kanë sulmuar një kompleks të ndërkombëtarëve në Kabul, duke vrarë pesë veta dhe plagosur gjashtë.

Të gjithë të vrarët janë të huaj, ka thënë shefi i policisë në Kabul, Abdul Rahman Rahimi.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara atje ka konfirmuar se një shtetas amerikan është në mesin e të vrarëve.

Ambasadori i Indisë në Afganistan ka shkruar në Twitter së bëhet fjalë për “disa viktima nga India”.

Rrethimi në hotelin Park Palace ka zgjatur pesë orë.

Përgjegjësinë për sulmin nuk e ka marrë ende asnjë grup.

XS
SM
MD
LG