Ndërlidhjet

Një boshnjako-austriak vret tre veta në Grac


Ilustrim

Ilustrim

Një person në Grac të Austrisë ka goditur me makinë një turmë njerëzish, duke vrarë tre prej tyre dhe duke plagosur 34.

Shoferi i makinës raportohet të jetë shtetas austriak, 26 vjeç, me origjinë nga Bosnja.

Një zëdhënës i policisë ka thënë se ai është arrestuar në vendin e ngjarjes.

Një djalë i vogël raportohet të jetë në mesin e të vrarëve.

Zyrtarët besojnë se sulmuesi vuan nga probleme personale dhe hedhin poshtë motivet terroriste.

XS
SM
MD
LG